Iconova, Gaziantep’in Şehitkamil bölgesinde yer almaktadır. Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Diş Hekimliği Fakültesi’ne araçla 5 ila 10 dakika; Polisevi, 10 Nisan Parkı, Primemall Alışveriş Merkezi ve Prime Caddeye yürüme mesafesindedir.

Şireci-Acarsan Ortaklığı ile hayata geçirilen projenin yapım ve yönetimi ile statik projesi YPU Yapı Proje Uygulama Firması, mimari tasarımı ise Tago Mimarlık tarafından yapılmıştır. 

Iconova’da günlük ve sosyal ihtiyaçlarınızı karşılamak için zamanınızı daha ekonomik kullanırsınız. Iconova’da çocuklarınız sıkılmaz. Çocuklarınız oyun parkında oynarken onları istediğiniz an evinizdeki akıllı otomasyon sisteminden görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Okul öncesi çocuklarınız varsa site içindeki kreşe güvenle emanet edebilirsiniz. Gençler ve çocuklar için spor alanları, site içi kafe, sinema ve oyun salonları ile ailenizle kaliteli vakit geçirir ve güvenle yaşarsınız. Dünya markalarının konumlandığı rengarenk bir caddenin doğal üyesi olursunuz. Evinizde oluşabilecek teknik ya da mekanik bir sorunda 7/24 teknik destek alırsınız.

Iconova’da kuleler ve bloklarda 3+1, 4+1, 4+1+H, 5+1, 5+1+H, 6+1, 6+1+H, 6+2+H, 7+1+H olmak üzere, m2’leri değişen, cepheleri de 52 farklı tipte 570 daire bulunmaktadır. 

Projede en küçük daire 196 metrekare, en büyük daire ise 1.000 metrekareyi bulmaktadır.

Iconova'da balkon vardır. Iconova ile ilgili bilinen en yaygın yanlış balkon olmadığı yönündedir. Oysa mimari özellikleri gereği dışa dönük balkon yapısı yerine; alışılmışın dışında rüzgar ve çevresel etmenlerden minimal düzeyde etkilenecek türden ve her mevsim kullanmaya uygun bir balkon tasarlanmıştır.

C1/B2 Bloklar 26, A1 Blok 28, C2 Blok 30, B1 Blok 31, A2 Blok 35, R Blok 42 kat; A3, B3 ve C3 Blokları ise 3’er kattan oluşmaktadır. 162 metre yükseklikte olan R Blok, Gaziantep’in en yüksek yapısı olma özelliğine sahiptir.

6 Şubat depremi sonrası Iconova'nın 7 kulesi de yüksek yapıları denetleme uzmanlığı olan sayılı akademisyenlerden oluşturulan 7 ayrı ekip ile titizlikle incelenmiş; artçılar da dahil olmak üzere tüm süreç içerisindeki mukavemet performansı ile hasarsızlık raporu almıştır. Iconova Projesi, tasarım sürecinde yürürlükte olan “Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik 2007 (DBYBHY 2007)”, “TS 498 Yapı Elemanların Boyutlandırılmasında Alınacak Yüklerin Hesap Değerleri”, “TS 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları”na uygun olarak projelendirilmiş ve daha sonra yürürlüğe giren 2018 deprem yönetmeliğinin de üzerinde performans sağlayacak biçimde inşa edilmiştir.

Sismik İzolatör Iconova gibi yüksek katlı yapılar için uygun değildir. Bunun yerine; ICONOVA Projesinde yüksek binalar için maksimum deprem güvenliği sağlayan ve en güvenli temel sistemi olarak nitelendirilen radye temel sistemi uygulanmıştır. Radye temel, yükün zemine düzgün bir şekilde dağılmasını sağlar. Deprem anında yapıyla birlikte hareket ederek hasar oluşumunu büyük ölçüde engeller. Iconova’da yüksek katlı blokların altına kalınlığı 2,00m ila 2,50m arasında değişen radye temel uygulanmıştır. Bununla birlikte farklı zemin oturmalarını engellemek, deprem güvenliği sağlamak ve yükleri zemine güvenle aktarmak amacı ile projede çapları 80cm ve 100cm arasında değişen, toplamda 20km. alanda, 1208 adet fore kazık inşa edilmiştir. Olası bir depremde, fore kazıklar binanın düşey konumda kalmasına yardımcı olur. Zemine tutunma oranı arttığı için binanın deprem anında savrulması azalır. 

Iconova projesinde ayrıca taşıyıcı sistem imalatlarında, temel ve otoparklarda C40 sınıfı, yüksek katlı bloklarda ise C50 sınıfı yüksek dayanımlı beton kullanılmıştır. Iconova için seçilen beton sınıflarının kalitesi, deprem ve dayanım açısından en yüksek performansı sağlamakta; yapının performansını ve dayanımını arttırması, hizmet ömrünü uzatması, uzun vadeli bakım giderlerini düşürmesiyle de projeye artı değer katmaktadır. C40-C50 sınıfı beton özellikle; yüksek katlı binalarda ve yüksek mukavemet gerektiren yapıların temelleri ile agresif çevre koşullarına sahip köprü, stadyum, enerji santralleri, viyadük, tünel vb. inşaatları, nükleer radyasyon ortamında bulunan yapılar ve suyun aşındırıcı etkisi altında bulunan liman, baraj vb. yapılarda kullanılmaktadır.

Iconova içerisinde bulunan tüm sosyal alanlar, spor sahası ve spor salonları ile sosyal tesis içerisinde yer alan hamam, yüzme havuzu, sauna, fin hamamı, buhar banyosu vb. sadece Iconova'da ikamet etmekte olan site sakinlerine açıktır. Site sakininin yanlarında olması koşuluyla 1. dereceden kan bağı olan yakınları da sosyal tesislerden yararlanabilmektedir.

Iconova’da site içinde sakin bir ortamda arkadaşlarınızla, komşularınızla buluşmak, misafirlerinizi ağırlamak, çocuklarınıza ve sevdiklerinize doğum günü partileri yapmak, hızlıca bir şeyler atıştırmak ya da tavla, tabu, satranç gibi eğlenceli oyunlar oynamak için sadece ICONOVA’da yaşayanlara ve onların misafirlerine özel bir Cafe bulunmaktadır.

Çocuklarınız kendi yaş gruplarına uygun oyun alanlarının güvenli atmosferinde sosyalleşebilir. Bunun dışında çocuklarınız için hafta sonları mevsime ve hava koşullarına göre değişmekle beraber, sinema gösterimleri, palyaço, oyun parkı, sihirbazlık gösterileri, yüz boyama, balon şişirme vb. etkinlikler yapılmaktadır.

Iconova, giriş ve çıkışları kontrollü tutulan, yaya ve araç trafiği denetlenen güvenli bir sitedir. Okul öncesi çocuğunuzun oynadığı oyun parkını 7/24 evinizdeki akıllı otomasyon sisteminden takip edebilirsiniz.

Iconova'da spor salonu, havuz, hamam, sauna ve diğer alanların kullanımı ücretsizdir. Sadece arzu edilmesi halinde Personal Training (PT) hizmeti için ücret alınmaktadır.

 Iconova spor salonlarında personal training (PT) hizmeti bulunmaktadır.